O mně

Ruská malířka Marina Salomatova se narodila v roce 1961 v Kazani. Navštěvovala školu Výtvarného umění od šesti let a dokončila ji v roce 1976.

Ve věku osmi let se Marina zúčastnila Dětské mezinárodní umělecké soutěže v Paříži, kde vyhrála 1. místo, které bylo oceněno zlatou medailí.

Od roku 1976 do roku 1980 Marina navštěvovala Střední uměleckou školu módního návrhářství v Kazani. Dalších třináct let strávila jako umělecký návrhář v Kazaňském Mládežnickém divadle. Během této doby vytvořila tři díla jako vedoucí návrhář. Pomáhala režírovat hru, která byla vedena Rashidem Safiullinem (asistentem uměleckého návrháře ve filmu „Stalker“- režie Andrej Tarkovskij).

Marina vytváří zejména olejomalby na plátně, štětcem a špachtlí. Věnuje se akvarelu a kresbě uhlem. Specializuje se na postimpresionistické tvorby různého druhu. Námětem jsou krajiny, kytice, města, zátiší, akty atd.

V roce 1997 se Marina přestěhovala z Ruska do České Republiky.

Během roku 1998 otevřela v Českém Krumlově svoji Art galerii. Již první rok galerie byl velice úspěšný a bylo také zakoupeno mnoho obrazů soukromými sběrateli z USA, Velké Británie, Japonska, Itálie, Německa, Rakouska atd.

Rozmanitá sbírka obrazů Mariny je inspirovaná láskou k přírodě, k prostředí ve kterém žije, v České Republice.

Milovníci a klienti jejího umění se nachází po celém světě, ale hlavně v České Republice, Německu a Japonsku.